Milyen indokokkal dobhatnak vissza egy szakdolgozatot?
- A legsúlyosabb indok, ha plagizálás miatt nem fogadnak el egy szakdolgozatot. Nem feltétlenül a tipikus "másolás, beillesztés" kombinációra kell gondolni. Ez akár azt jelenti, hogy a hallgató valamilyen forrást nem rögzített, vagy rosszul hivatkozott egy adott szakirodalomra.
- A szakdolgozatoknál a helyesírási hibák és a nyelvhelyességi hibák száma is korlátozva vannak. Amennyiben a szabályzatban leírt hibák számát a hallgató túllépi, dolgozatát nem kötelesek elfogadni.
- A dolgozatnak meg kell felelnie a főiskola/egyetem által megszabott formai követelményeknek is.
Ez vonatkozhat a terjedelemre, a szakdolgozat felépítésére, és az irodalomjegyzékre. - A dolgozatot továbbá nem feltétlenül fogadják el, amennyiben a hallgató a felhasznált szakirodalom számbeli nem tett eleget.
Azonban mindezen szempontokra való ügyelés mellet sem dőlhetnek hátra a diákok. Hiába felel meg a fenti pontok mindegyikének a bírálati lap alapján, ha a dolgozatában mégis találnak kivetni valót. Így például, ha a felhasznált szakirodalommal nem ért egyet a bizottság, azt máris hibaként fog feltűnni az értékelő lapon.
Káosz a vizsgaidőszakban
Sok egyetemen és főiskolán interneten elérhető oktatási modulokon keresztül lehet feljelentkezni a vizsgákra. Sajnos előfordulhat, hogy valami zavar keletkezik az éterben, mely következményeképp a hallgatók nem tudnak vizsgára jelentkezni, vagy gyanúsan kevésre szabott a jelentkezési korlát, esetleg kevesebb időpontot írtak ki, netán valami más hiba keletkezett a rendszerben. Várjatok néhány napot, és amennyiben a későbbiekben sincs változás a tanulmányi osztályon jelezzétek a problémát, mert nem feltétlenül a rendszergazdáknál akadhattak el a folyamatok.